وبسایت گروه سوناسازان Art Persian building sauna فن و هنر ایران زمین www.healthsauna.ir
 
 
WWW.HEALTHSAUNA.IR
پیغام مدیر :
با سلام خدمت شما بازديدكننده گرامي ، به سایت گروه سوناسازان خوش آمدید جهت تماس با ما به شماره 09123240237 تماس بفرمایید . لطفا براي هرچه بهتر شدن مطالب اين وب سایت ، ما را از نظرات و پيشنهادات خود آگاه سازيد و به ما را در بهتر شدن كيفيت مطالب ياري کنید.
 
 
ٰ ازن ٰ ازن ژنراتور ٰ PROZONE ٰ تصفیه آب استخر ٰ
نوشته شده در دوشنبه ٢۱ آذر ۱۳٩٠
ساعت : ۱٢:٥٩ ‎ق.ظ
نویسنده : { فربد حیدری } Farbod Heidari
نظرات

1-ازن

ازن فرم ملکولی از اکسیژن است که در آن سه اتم اکسیژن به یکدیگر متصل شده اند .   اتم اکسیژن اضافی در ساختار ازن، آن را به قوی ترین اکسیدکننده  موجود در حال حاضر تبدیل کرده است.

 

 

2 - PROZONE

شرکت Prozone

در سال 1977 در آمریکا شروع به تولید دستگاه ازن ژنراتور کرد

تولید دستگاه های ازن ژنراتور برای کاربرد تصفیه آب در استخرها و جکوزی هابسیار مورد استقبال قرار گرفت .

 

 

در سالهای اخیر از ازن برای ضدعفونی کردن آب استخر و جکوزی ها استفاده شده است . ازن نیز مانند سایر مواد ضد عفونی کننده ٰ باکتری ها و آلاینده های موجود در آب را اکسید می کند . ولی عیب بزرگ آن ناپایدار بودنش است . ناپایداری ازن به اندازه ای است که حتی در اتخر ها بلافاصله با آلاینده های واکنش نشان داده و تجزیه میشود . بنابراین مقدار ازنی که برای جلو گیری از رشد جلبک بر روی جداره و کف استخر ها باقی میماند عملا بسیار ناچیز بوده و لازم است در کنار ازن از مقدار کمی برم یا کلر برای جلوگیری از رشد جلبک ها و خزه ها استفاده کرد .

برم در دمای بالا در مقایسه با کلر از پایداری بیشتری برخوردار میباشد .

گاز ازن نسبت به کلر 25 برابر قوی تر می باشد.

گاز ازن یک اکسید کننده بسیار قوی می باشد که به لحاظ این اکسید کنندگی بالا به هنگام تزریق به آب باعث حذف جلبک ها و آلگها - حذف میکرو ارگانیسم ها و متلاشی نمودن آنها- حذف مواد سمی مانند سیانیدها، آرسنیک ترکیبات حلقوی سموم کشاورزی- حذف سولفیدها و نیترات های برم شده در نتیجه آب ضد عفونی شده با گاز ازن فاقد عناصر بیولوژیک بوده، پر اکسیژن تر، گواراتر، بیرنگ، بی بو و بی طعم خواهدبود.

اطلاعات بیشتر را در مطالب بعدی برایتان ارسال مینمایم (سوناسازان )

www.aggahi.com


:: برچسب‌ها: استخر سونا جکوزی, تصفیه آب استخر, گالری عکس, ازن ٰ تصفیه