وبسایت گروه سوناسازان Art Persian building sauna فن و هنر ایران زمین www.healthsauna.ir
 
 
WWW.HEALTHSAUNA.IR
پیغام مدیر :
با سلام خدمت شما بازديدكننده گرامي ، به سایت گروه سوناسازان خوش آمدید جهت تماس با ما به شماره 09123240237 تماس بفرمایید . لطفا براي هرچه بهتر شدن مطالب اين وب سایت ، ما را از نظرات و پيشنهادات خود آگاه سازيد و به ما را در بهتر شدن كيفيت مطالب ياري کنید.
 
 
ایمنی در مجموعه های آبی (استخر و سونا )
نوشته شده در پنجشنبه ۱۳ مهر ۱۳٩۱
ساعت : ٥:٤۱ ‎ب.ظ
نویسنده : { فربد حیدری } Farbod Heidari
نظرات

ایمنی اماکن شنا پشتیبان

  ۱۳۸۸/۱۰/۱۹

هئیت نجات غریق استان خوزستان

پیشگیری از وقوع حوادث منجر به مرگ در اماکن شنا و ورزشهای آبی و نجات جان افراد از خطر غرق شدن و همچنین اجرای عملیات حیات بخشی به مغروقین از مباحث اصلی نجات غریق بوده که فدراسیون نجات غریق برای مراقبت از جان افراد در اماکن شنا آبی کشور و نجات آنان از خطر غرق شدن اقدامات و فعالیتهای اصلی خود را در آموزش و انتقال مهارتهای راجع و شناوری و اصول ایمنی آن به ترتیب منجیان غریق متمرکز کرده است . برای بعضی ها آشنای با فنون نجات ممکن است تازگی داشته باسد و در این راستا بر اساس مواد شش و چهل و هفت آئین نامه اجرایی فدراسیون نجات غریق که مدیریت اماکن شنا و ورزشهای آبی به افراد شایسته و لایق محول میشودکه دوره آموزش مدیریت اماکن شنا را گذرانده باشند و همچنین به امور بهداشت آب ، نجات غریق و کمکهای اولیه آگاهی داشته و دارای صفات حسنه و اخلاق اجنماعی باشند و به منظور ارتقاء دانش این عزیزان و آشنایی با این امور مدیریت اماکن مربوز همه ساله قبل از شروع فصل شنا دوره های آموزش مدیران را هئیت نجات غریق استان خوزستان برگزار مینماید .

  که با پشتیبانی و دلگرمی مدیریت محترم اداره کل تربیت بدنی استان استقبال بی نظیر در کلاسهای فوق الذکر در سالهای گذشته ما را برآن داشت تا در این جهت برای تامین سلامت جسمی و بهداشت روانی افراد جامعه و ایجاد فضای مناسب و سابقه ورزشی ضمن تربیت نیروهای متخصص نجات غریق به منظور نظارت و اداره اماکن شنا و  ورزشهای آبی اقدام به برگزاری دوره های آموزشی مدیریت بنمائیم . ترین منظور با کمک گرقتن از آوین نامه فدراسیون نجات غریق و آگاهی از جدیدترین و آخرین دستاورد ها و آئین نا مه های موجود اقدام به تدوین این جزوه نموده . تا بلکه علا قه مندان این جزوه آموزشی را به عنوان منبع و ماٌ خذ قرار داده تا بلکه موجب ارتقاء اندیشه آنان نسبت به ارزیـابی دقـــیق وضعیت و خطرات ناشی از آن شود .
امیدوارم با این اقدام توانسته باشیم در جهت پیشبرد ورزش در جامعه خود باشیم .
در خاتمه لازم میدانم از تمامی منجیان غریق فعال که با حضور خود در اماکن شنا و ورزشهای آبی خاطر استفاده کنندگان را آسوده نموده و سلامت فعالیت را تضمین مینمایند و همچنین از کلیه همکاران خود در هیئت رئیسه نجات غریق و غواصی استان خوزستان که همواره یار و یاور من در این راه خطیر بودهاند سپاسگذاری نمایم.


:: برچسب‌ها: