وبسایت گروه سوناسازان Art Persian building sauna فن و هنر ایران زمین www.healthsauna.ir
 
 
WWW.HEALTHSAUNA.IR
پیغام مدیر :
با سلام خدمت شما بازديدكننده گرامي ، به سایت گروه سوناسازان خوش آمدید جهت تماس با ما به شماره 09123240237 تماس بفرمایید . لطفا براي هرچه بهتر شدن مطالب اين وب سایت ، ما را از نظرات و پيشنهادات خود آگاه سازيد و به ما را در بهتر شدن كيفيت مطالب ياري کنید.
 
 
ساعت : ٢:٤٠ ‎ق.ظ
نویسنده : { فربد حیدری } Farbod Heidari
نظرات

اتوماسیون ساختمان راهکاری برای قرن بیست و یکم بخش اول

 

ساختمان های هوشمند با استانداردهای باز

ادغام تهویه مطبوع، روشنایی، آتش نشانی، سیستمهای هشدار دهنده و سیستم های دسترسی

سیستم های مدیریت انرژی ساختمان: صرفه جویی در پول و کربن

 

طراحی شده برای کاهش مصرف انرژی، سیستم های مدیریت انرژی ساختمان (BEMS) هوشمند هستند.

شما به راحتی ساختمان خود را نظارت و کنترل میکنید

یک سیستم کنترل یکپارچه برای مدیران ساختمان .

تضمین آسایش و مصرف بهینه انرژی در معماری هوشمند ساختمان .

BEMS نسل جدید سیستم های هوشمند .

 

 

 

اتوماسیون ساختمان ها و حتی شهر ها امروزه در کشورهای پیشرفته یک امر ضروری و بهتر بگوییم یک هوشمندی ست . یعنی به واسطه فناوری و ارنباطات شما میتوانید در حدود 20 الی 50 درصد در انرژی صرفه جویی کنید .

اما فوائد b m s یا اتوماسیون ساختمان فقط صرفه جویی نیست . شما علاوه بر جلوگیری از مصرف بی جای انرژی از فرسوده شدن تجهیزات نیز جلو گیری میکنید . در صورتی که مثلا پمپ تصفیه استخر شما دچار مشکلی شود در مرحله اول آلارم را بر روی صفحه نمایش کامپیوتر خود مشاهده میکنید و در مرحله پیشرفته قبل از اینکه پمپ شما دچار سوختگی شود آن را از مدار خارج و پمپ رزرو را جایگزین میکند . پس اتوماسیون از حادثه نیز میتواند جلو گیری کند .

شما از همه جا به منزل خود دسترسی دارید و میتوانید سیستم های خود را کنترل کنید . مثلا فرداشب قصد خرکت به شمت ویلای خود در شمال را دارید و آب استخر سرد و پر از املاح شده . شما به راحتی از کامپیوتر خود وارد سیستم هوشمند ویلای خود میشوید این سیستم به وسیله یک سیم کارت به راحتی آنلاین میشود. وارد قسمت تصفیه خانه یا هر قیمت دیگری میشوید و بعد از دادن کد امنیتی آن را روشن یا خاموش میکنید .

تصور کنید یک ساختمان 100 طبقه اکنون دچار بحران شده و نیاز است برق این 100 طبقه سریعا قطع شود ، سیستم تهویه خاموش شود و هشدار برای آتش نشانی محل ارسال شود و شما مسئول این کار هستید . چگونه این کار را سریعا انجام میدهید آیا هر 100 طبقه را باید برسی کنید ؟ یا طبقه 50 آتش سوزی شده و باید درب 99 طبقه دیگر بسته شود و فقط درب و آساسانسور طبقه 50 باز باشد . در این مواقع باید سیستم طبقه آتش سوزی شده قطع و دربهای طبقاط دیگر جهت جلوگیری از هرج و مرج بسته شود . آیا امکان این کار را آتش نشانی محل شما از داخل سازمان دارد . به گزارش آتش نشانی بیشتر تلفات یک آتش سوزی به خاطر استرس ، ترس و ازدهام است ، نه آتش سوزی .

آیا در لحظه اداره برق منطقه شما میتواند مصرف انرژی محدوده خود را بطور دقیق مشخص کند تا بتواند مازاد را به مشتریان دیگرش بفروشد . یا اینکه بعد از فروش انرژی مجبور به قطع برق از مشترکین خود است

نیاز به اتوماسیون در مواقعی که یک کشو.ر دچار بالا رفتن هزینه ها میشود یک نیاز است .

اما از نقطه نظر اتوماسیون شهری که بگذریم برای بیشترین منفعت از آن شماست . شمایی که یک ساختمان دارید و میخواهید امنیت ، آسایش ، پیشگیری ، خفظ ساختمان و همه چیز را بص بهترین صورت داشته باشید . راهکار هوشمند سازی یا همان اتوماسیون ساختمان است .با توجه به تجهیزات و امکانات یک ساختمان به راحتی میتوان سناریو بهینه سازی را نوشت .

تقسیم بندی یک ساختمان از دیدگاه اتوماسیون :

برق و روشنایی

درب ها

تجهیزات امنیتی

آسانسور

سیستم های صوتی و تصویری

تجهیزات تهویه هوا

موتورخانه ساختمان

با توجه به پیشرفت لوازم و تجهیزات کنترل ( کنترل دما ، کنترل دوربینها ، کنترل نور و روشنایی ، ساعات خاموشی و روشنایی و.. ) شما میتوانید به راحتی تمام تجهیزات را با برنامه کنترل کنید مانند تایمر های تابلو برق میتوانید ساعت دما نقطه شروع و پایان را برنامهه ریزی کنید . میتوانید در صورت گرم شدن دیگ دستور توقف را بدون دخالت صادر کنید .

در جلسات بعد : معماری سیستم های هوشمند ساختمان

منبع : سایت جامع پیمانکاران – ساختمان هوشمند


:: برچسب‌ها: