وبسایت گروه سوناسازان Art Persian building sauna فن و هنر ایران زمین www.healthsauna.ir
 
 
WWW.HEALTHSAUNA.IR
پیغام مدیر :
با سلام خدمت شما بازديدكننده گرامي ، به سایت گروه سوناسازان خوش آمدید جهت تماس با ما به شماره 09123240237 تماس بفرمایید . لطفا براي هرچه بهتر شدن مطالب اين وب سایت ، ما را از نظرات و پيشنهادات خود آگاه سازيد و به ما را در بهتر شدن كيفيت مطالب ياري کنید.
 
 
خوبی که از حد بگذر ، نادان خیال بد کند .
نوشته شده در پنجشنبه ۱ فروردین ۱۳٩٢
ساعت : ۱٢:٥٩ ‎ب.ظ
نویسنده : { فربد حیدری } Farbod Heidari
نظرات

سلام دوستان

چند وقتی بود که حال خوبی نداشتم . در روال انجام کارها خیلی زود اعتماد میکردیم و از تمام وجودمان برای کارفرما کار میکردیم و در جواب بعد از اینکه رضایت کارفرما را جلب میکردیم . ایشان حتی حاضر به پرداخت دستمزد نبود .

تا اینکه به دوستی رسیدم و در جواب مشکلم او این داستان را از شیوانا برایم نقل کرد :

 

مردی جوان پریشان و آشفته نزد شیوانا آمد و با حالتی زار و به هم ریخته گفت:

به هر کسی محبت می‌کنم جوابم را با گستاخی و بی احترامی می‌دهد و از مهربانی من سوء استفاده می‌کند و نمک می‌خورد و نمکدان می‌شکند.

شما بگویید چه کنم !

آیا طریق مهر و محبت را رها سازم و همچون خود آنها بی‌رحم و خودپرست شوم و به فکر منافع خودم باشم؟شیوانا با لبخند گفت: 

وقتی کسی به دیگری محبت می‌کند و در حق انسان‌های اطراف خودش مهربانی و شفقت به خرج می‌دهد این کار را فقط به خاطر آنها انجام نمی‌دهد بلکه اولین فردی که از این عمل مهربانانه نفع می‌برد خود شخص است که احساسی آرامبخش و متعالی وجودش را فرا می‌گیرد و برکت و شادی و عشق در وجود و زندگی او گسترش می‌یابد. اگر آنها جواب محبت را با فریب و دغل می‌دهند و از مهربانی تو سوءاستفاده می‌کنند، تو هرگز نباید فضای پاک و آرام و باصفای دل خود را به خاطر افرادی این چنینی تیره و تار کنی. هرچه اطراف تو را فریب و نیرنگ بیشتر فراگرفت تو به خاطر خودت و به خاطر آرامش و تعالی روح و روان خودت عاشق‌تر بمان و چراغ مهربانی را در دل خود خاموش نکن. در واقع به خاطر خودت هم که شده همیشه عاشق بمان !

 

به لطف خدا و توکل بر او شاد و سلامت باشید


:: برچسب‌ها: