وبسایت گروه سوناسازان Art Persian building sauna فن و هنر ایران زمین www.healthsauna.ir
 
 
WWW.HEALTHSAUNA.IR
پیغام مدیر :
با سلام خدمت شما بازديدكننده گرامي ، به سایت گروه سوناسازان خوش آمدید جهت تماس با ما به شماره 09123240237 تماس بفرمایید . لطفا براي هرچه بهتر شدن مطالب اين وب سایت ، ما را از نظرات و پيشنهادات خود آگاه سازيد و به ما را در بهتر شدن كيفيت مطالب ياري کنید.
 
 
فناوری نانو انسان را جاودان می‌سازد
نوشته شده در شنبه ٦ اردیبهشت ۱۳٩۳
ساعت : ۳:٠٤ ‎ب.ظ
نویسنده : { فربد حیدری } Farbod Heidari
نظرات

فناوری نانو انسان را جاودان می‌سازد

راز سلامتی = راز جاودانگی

انسان با کمک فناوری نانو می تواند تا سال 2040 یا 2050 به جاودانگی و نامیرایی دست پیدا کرده

فناوری نانو انسان را جاودان می‌سازدفناوری نانو انسان را جاودان می‌سازد

 

دانشمند و نویسنده کتاب "عصر ماشینهای روحانی" پیشگویی کرده است انسان با کمک فناوری نانو می تواند تا سال 2040 یا 2050 به جاودانگی و نامیرایی دست پیدا کرده و بسیاری از بیماری های کشنده کنونی را ریشه کن کند.


طی 30 تا 40 سال آینده انسان از ماشینهای میکروسکوپی برخوردار خواهد بود که می توانند در سراسر بدن وی حرکت کرده و اندامهای آسیب دیده و بیمار را ترمیم و مداوا کنند. فناوری نانو در عین حال می تواند خاطرات و امور خصوصی انسانها را در خود ذخیره سازد.

کتاب  :   ماشینهای روحانی   و   بی همتایی نزدیک است  


به گفته نویسنده کتاب های "ماشینهای روحانی" و "بی همتایی نزدیک است" و دانشمند پیشگو ری کرزویل ، هر فردی که تا سال 2040 یا 2050 در قید حیات باشد تا حدودی به نامیرایی دست خواهد یافت.


سرعت گرفتن پیشرفت فناوری نانو به این معنی خواهد بود که با حرکت کردن نانو فیبرها در سرتاسر عروق خونی انسانها و حتی جایگزینی خون به واسطه نانو ذرات وضعیت انسانها به سوی همکاری بیشتر انسان و ماشین گرایش پیدا خواهد کرد.

به گفته کروزویل : 

وقوع چنین پدیده ای بیشتر به فیلمهای علمی تخیلی شباهت دارد اما به اعتقاد وی پیشرفت کنونی مطالعات می تواند روزی به ترکیب فناوری نانو و بیوتکنولوژی منجر شده و بیماری هایی مانند آلزایمر، سرطان، دیابت یا چاقی را ریشه کن سازد.


کرزویل که تا کنون موفق به دریافت مدال ملی فناوری شده است می گوید درک کامل از فناوری نانو می تواند بیماریهای بیولوژیکی و سالخوردگی را از ریشه حذف کند.

"به اعتقاد من انسان تا 20 سال آینده شاهد استفاده گسترده از ابزارهای نانو بوده و بر بیماری ها و سالخوردگی غلبه خواهد کرد."


 به طور حتم مرگهای اتفاقی ناشی از تصادفات یا صاعقه زدگی همچنان وجود خواهد داشت اما با کمک فناوری نانو می توان بیشتر بحرانهای انسانی را از بین برد.

در صورتی که نانو فیبرها بتوانند جایگزین خون زیستی انسان شوند، امکان درمان و ترمیم آنی جراحات به وجود خواهد آمد و اندامها نیز می توانند خود را ترمیم کرده و رشد کنند.


برای مثال دانشمندان موسسه ام آی تی که برای مدتی طولانی بر روی نانو ذرات و تاثیرات درمانی آن مشغول مطالعه هستند ماه گذشته اعلام کردند موفق به ابداع درمانی شده اند که بر اساس فناوری نانو شکل گرفته و می تواند سرطان تخمدان را از بین ببرد.

همچنین در اوایل سال جاری دانشمندان در دانشگاه لندن گزارش کردند با استفاده از فناوری نانو موفق به نابودی سلولهای سرطانی در موشها شده اند.


کروزویل با توجه به این مطالعات معتقد است تا سال 2024 می توان سالانه یک سال به طول عمر انسان افزود و به تدریج طی15 سال انسان می تواند سالهای زیادی را برای ادامه حیات داشته باشد و در نهایت طی 30 تا 40 سال آینده انسان به مراحلی از نامیرایی دست خواهد یافت.


با توجه به تمامی این تحلیلها کروزویل از پیشرفت سریع این فناوری ابراز نگرانی نیز می کند و معتقد است با اشباع شدن بدن انسانها از نانو ذرات که با اهداف مختلف وارد بدن شده اند، انسان به تدریج می تواند خصوصیات زیستی خود را از دست داده و به موجودی غیر زیستی تبدیل شود.

بر اساس گزارش ای بی سی نیوز، به گفته کروزویل فناوری نانو شمشیری دو لبه است و برای همیشه و حتی از زمان کشف آتش توسط انسان وجود داشته است.

 

منبع وبسایت

گرداوری : سایت سونا سلامتی


:: برچسب‌ها: سلامت, کتاب, انسان, راز