وبسایت گروه سوناسازان Art Persian building sauna فن و هنر ایران زمین www.healthsauna.ir
 
 
WWW.HEALTHSAUNA.IR
پیغام مدیر :
با سلام خدمت شما بازديدكننده گرامي ، به سایت گروه سوناسازان خوش آمدید جهت تماس با ما به شماره 09123240237 تماس بفرمایید . لطفا براي هرچه بهتر شدن مطالب اين وب سایت ، ما را از نظرات و پيشنهادات خود آگاه سازيد و به ما را در بهتر شدن كيفيت مطالب ياري کنید.
 
 
آتش در سونای خشک
نوشته شده در دوشنبه ٢۱ آذر ۱۳٩٠
ساعت : ۱٢:٤۸ ‎ق.ظ
نویسنده : { فربد حیدری } Farbod Heidari
نظرات

 

یک نکته از هزار

در سونای خشک بخور را به آرامی بر روی سنگ های هیتر بریزید

بگونه ای که مایع قبل از رسیدن به بدنه هیتر بخار شده باشد.

یکی از عوامل آتش سوزی ریختن بیش از حد مایع بخور بر روی هیتر برقی میباشد .

 

آتش در سونای خشک

هادیانی:

نتوانستند جلوی توسعه حریق را بگیرند

مجموعه تخصصی بدنسازی بانوان با تمام امکانات و تجهیزاتش همراه با سونای این مجموعه که در باشگاه ورزشی انقلاب واقع شده بود، ساعت 19 شب گذشته آتش گرفت و خسارت زیادی به آن وارد شد. خوشبختانه این حادثه هیچ خسارت جانی نداشت، اما حدود 800 میلیون تومان خسارت مالی به همراه داشت.

شرح واقعه از زبان مسئولین

 

این اتفاق حدود یک سال پیش افتاده و هدف از انتشار دوباره آن دادن آگاهی های لازم به سازندگان مجموعه های استخر و سونا میباشد .

 

رئیس شرکت توسعه و تجهیز اماکن ورزشی گفت: متاسفانه آتش‌‌نشانی نتوانست جلوی توسعه حریق را گرفته و آن را مهار کند تا لحظه به لحظه بیشتر و موجب سوختن مجموعه شود.

 

حسین هادیانی در گفت و گو با فارس، در مورد دلایل آتش‌سوزی مجموعه تخصصی بدنسازی بانوان باشگاه انقلاب اظهار داشت: دلایل این اتفاق هنوز به صورت دقیق کارشناسی نشده است، اما به گفته شاهدین حریق از موتورخانه سونای خشک مجموعه ایجاد شده و به سایر مناطق مجموعه گسترش یافته است.

 

وی ادامه داد: نیروهای آتش‌‌نشانی سریعاً خود را به محل رساندند، اما متأسفانه نتوانستند جلوی توسعه حریق را گرفته و آن را مهار کنند تا آتش‌سوزی لحظه به لحظه بیشتر شده و موجب سوختن این مجموعه شود.

 

هادیانی تأکید کرد: در ابتدای این آتش‌سوزی در محل حاضر بودم. گوشه‌ای از سالن دود می‌کرد که این دود کم گسترش یافته و آتش‌سوزی بزرگی که خسارات مالی بسیاری را نیز در پی داشت؛ به وجود آورد.

 

وی تأکید کرد: آتش‌نشانی سریع به محل رسید، اما به دلیل این که مسیر دسترسی به محل حریق، کمی دشوار بود، باعث شد تا خاموش کردن آن 3 ساعت به طول بیانجامد.

 

رئیس شرکت توسعه و تجهیز اماکن ورزشی با اشاره به اینکه تمام اماکن زیر نظر این شرکت بیمه آتش‌سوزی هستند؛ ادامه داد: با بهره‌بردار این مجموعه مجدداً وارد مذاکره می‌شویم و کمک خواهیم کرد تا این سالن دوباره بازسازی شود. این گونه مسائل همیشه وجود داشته و ناخواسته نیز احتمال به وقوع پیوستنش وجود دارد.

 

مجموعه تخصصی بدنسازی بانوان با تمام امکانات و تجهیزاتش همراه با سونای این مجموعه که در باشگاه ورزشی انقلاب واقع شده بود، ساعت 19 شب گذشته آتش گرفت و خسارت زیادی به آن وارد شد. خوشبختانه این حادثه هیچ خسارت جانی نداشت، اما حدود 800 میلیون تومان خسارت مالی به همراه داشت.

 

در اتفاق مشابه دیگری که 13 آبان سال 1385 در مجموعه انقلاب به وقوع پیوست سالن اسکواش این مجموعه همراه با کورت‌های اسکواش در آتش سوخت و 20 میلیون تومان خسارت بر جا گذاشت.

سخنگوى سازمان آتش نشانى و خدمات ایمنى علت این حادثه را اتصال سیم برق سقف کاذب این سالن اعلام کرده بود.

منبع : تابناک

گردآوری : سایت جامع پیمانکاران و نیازمندیهای ساختمان

www.aggahi.com

نویسنده یک نکته از هزار : حیدری

 

 

از تابناک

آتش‌سوزی در یک سونای ‌خشک در تهران

 

 

آتش‌سوزی در یک مجموعه سونای خشک با همکاری آتش‌نشانان دو ایستگاه آتش‌نشانی تهران، خاموش شد.

 

به گزارش فارس به نقل از آتش‌نشانی، با اطلاع‌رسانی چندین شهروند با سامانه 125، ‌نیروهای ایستگاه 106 و 101 این سازمان ‌به محل آتش‌سوزی در خیابان حافظ، کوچه سام‌ اعزام شدند.

این حادثه در یک مجموعه استخر و سونا که در طبقه زیر‌زمین یک ساختمان 3 طبقه قرار دارد، روی داد.

شدت آتش‌سوزی به حدی بود که دود و شعله آتش سراسر کوچه و آسمان آن را فرا گرفته بود.

 

آتش‌نشانان با پوشیدن لباس کامل ایمنی و با به کارگیری دستگاه تنفسی و دو رشته لوله آب‌دهی وارد محل آتش‌سوزی شدند و آتش را که کانون آن در قسمت سونای استخر بود، کاملاً خاموش کردند.

 

این حادثه فرد آسیب دیده‌ای نداشته و نیروهای آتش‌نشانی با استفاده از دستگاه فن، فشار مثبت دود پر حجمی که محیط استخر و طبقات فوقانی را فرا گرفته بود، تخلیه کردند.

 


:: برچسب‌ها: استخر سونا جکوزی, سونای خشک, سونای بخار, استخر سونا