وبسایت گروه سوناسازان Art Persian building sauna فن و هنر ایران زمین www.healthsauna.ir
 
 
WWW.HEALTHSAUNA.IR
پیغام مدیر :
با سلام خدمت شما بازديدكننده گرامي ، به سایت گروه سوناسازان خوش آمدید جهت تماس با ما به شماره 09123240237 تماس بفرمایید . لطفا براي هرچه بهتر شدن مطالب اين وب سایت ، ما را از نظرات و پيشنهادات خود آگاه سازيد و به ما را در بهتر شدن كيفيت مطالب ياري کنید.
 
 
پدر استاندارد صنعت برق ایران به رحمت خدا رفت .
نوشته شده در پنجشنبه ۱٠ فروردین ۱۳٩۱
ساعت : ۱:٠٧ ‎ق.ظ
نویسنده : { فربد حیدری } Farbod Heidari
نظرات

 

با دلی پر از اندوه درگذشت جناب مهندس آلدیک موسسیان را به جامعه ایران و جهان تسلیت میگوییم. روحش شاد. از طرف حیدری

مهندس آلدیک موسسیان پدر استاندارد صنعت برق ایران به رحمت خدا رفت

 

 

دریغ که یکی از پر فروغترین و اثرگذارترین چهره های صنعت برق نقاب در خاک کشید و از میان ما رفت ، مهندس آلدیک موسسیان فرهیخته ی سال 1336 دانشکده ی فنی دانشگاه تهران و از همدوره های دکتر مصطفی چمران در دانشکده فنی ، عمر پربار خود را از یک سو در زمینه ی انجام کارهای تحقیقاتی و تدریس دانشگاهی در رشته ی برق سپری می کرد و در این راه همواره پیشتاز مهندسان و کارشناسان برق بود و از سوی دیگر از چهره های نیکنام و پرمایه صنعت برق کشور بر شمرده می شد ، وی از همان آغاز شکل گیری سازمان برق اولیه و همچنین به هنگام شکل گیری این دو  نهاد جایگاه ویزه ای را به خود اختصاص داده بود .

بی گمان استاندارد شبکه های توزیع فشار ضعیف و فشار متوسط با همت والای وی به تدوین نهایی رسیدو الگوی شبکه کشی در سرتاسر کشور شد.

همچنین او پافشارانه در پی استاندارد نمودن روش سیم کشی و شبکه کشی درون خانه ها و ساختمان های بزرگ بود و در این راه آثار ماندگاری از خود به یادگار گذاشت .

مهندس موسسیان در هر راهی که گام می نهاد کمال جو بود و شمار کارهایش فراوان و اثر کارهایش همواره ماندگار خواهند ماند مهندس موسسیان جایگاه ویژه ای در میان یاران و پیشکسوتان صنعت برق داشت یارانی که اکنون جایگاه خالی او را با جان و دل حس می کنند ، یادش بخیر و نامش گرامی باد.

به اطلاع می رساند، مراسم تشیع جنازه روز پنجشنبه مورخ 25/12/1390 راس ساعت  13:30 در محل: تهران،خیابان میرزای شیرازی شمالی ، نرسیده بهشتی کوچه شهدا پلاک  13 و مراسم یادبود از طرف خانواده صنعت برق،  روز شنبه مورخ 27/12/1390 ، ساعت 16:30- 15، در محل میدان فاطمی سالن اجتماعات نور، برگزار خواهد شد.

 

  


:: برچسب‌ها: گالری عکس, آب