وبسایت گروه سوناسازان Art Persian building sauna فن و هنر ایران زمین www.healthsauna.ir
 
 
WWW.HEALTHSAUNA.IR
پیغام مدیر :
با سلام خدمت شما بازديدكننده گرامي ، به سایت گروه سوناسازان خوش آمدید جهت تماس با ما به شماره 09123240237 تماس بفرمایید . لطفا براي هرچه بهتر شدن مطالب اين وب سایت ، ما را از نظرات و پيشنهادات خود آگاه سازيد و به ما را در بهتر شدن كيفيت مطالب ياري کنید.
 
 
ساعت : ٩:۱٧ ‎ب.ظ
نویسنده : { فربد حیدری } Farbod Heidari
نظرات

با هدف کاهش مصرف انرژی در ساختمان‌ها انجام شد؛

طراحی و ساخت 7 نمونه جدید عایقکاری حرارتی ساختمان

 

 


شرکت بهینه‌سازی مصرف سوخت با هدف کاهش مصرف انرژی در ساختمان‌های در دست ساخت با همکاری مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن ‌نسبت به طراحی و ساخت هفت نمونه متداول و جدید از جزئیات عایقکاری حرارتی دیوار و سقف ساختمان اقدام کرده است.

به گزارش شبکه ایران از روابط عمومی شرکت بهینه‌سازی مصرف سوخت، این شرکت با شناسایی موانع اجرای مبحث 19 مقررات ملی ساختمان، ساخت مدل‌های اجرایی جزئیات عایقکاری حرارتی ساختمان را در مقیاس واقعی در دستور کار خود قرار داده و پس از تصویب طرح در مراجع قانونی ‌نسبت به طراحی و ساخت هفت نمونه متداول و جدید از جزئیات عایقکاری حرارتی دیوار و سقف ساختمان اقدام کرده است.

در بیشتر پروژه‌های ساختمانی، به علت ناآشنایی مجریان ساختمان با روش‌های اجرا و تنوع تکنولوژی‌های متداول عایقکاری حرارتی ساختمان، مبحث 19 مقررات ملی ساختمان بطور کامل عملی نمی‌شود.
براین اساس با ساخت نمونه‌های متداول و جدید از جزئیات عایقکاری حرارتی دیوار و سقف ساختمان این مشکل در کشور برطرف خواهد شد.

مدل‌های اجرائی ساخته شده برگرفته از فن آوری‌های روز دنیا بوده که امکان تهیه مصالح آنها در داخل کشور بطور کامل فراهم است. همچنین نمونه‌های اجرائی مذکور مرجعی کاملا مستند و صحیح جهت الگوبرداری تمام طراحان و مجریان ساختمان بوده و گامی مؤثر در افزایش کیفیت ساختمان سازی محسوب می‌شود.
لازم به ذکر است روش‌های عایقکاری حرارتی پوسته خارجی ساختمان منحصر به هفت مدل ارائه شده نبوده و دیگر مصالح و روش‌های اجرائی برای این منظور موجود است.
مدل‌های ساخته شده عایق‌کاری حرارتی ساختمان جهت بهره‌گیری جامعه مهندسی و دست‌اندرکاران ساخت و ساز در شهرداریها و دیگر ارگان‌های مرتبط در سراسر کشور مستقر خواهد شد.

 

منبع : شبکه ایران

سایت جامع پیمانکاران


:: برچسب‌ها: آببندی استخر, ایمنی, پیمانکاران, نکات ایمنی