وبسایت گروه سوناسازان Art Persian building sauna فن و هنر ایران زمین www.healthsauna.ir
 
 
WWW.HEALTHSAUNA.IR
پیغام مدیر :
با سلام خدمت شما بازديدكننده گرامي ، به سایت گروه سوناسازان خوش آمدید جهت تماس با ما به شماره 09123240237 تماس بفرمایید . لطفا براي هرچه بهتر شدن مطالب اين وب سایت ، ما را از نظرات و پيشنهادات خود آگاه سازيد و به ما را در بهتر شدن كيفيت مطالب ياري کنید.
 
 
ساعت : ۱٢:۳٢ ‎ب.ظ
نویسنده : { فربد حیدری } Farbod Heidari
نظرات

مصرف چای بعد از پنجاه سالگی خطر آرتروز در زنان را افزایش می‌دهد

 

 

مطالعات در 10 سال اخیر نشان دادند:

آرتروز روماتیسمی در بین زنان از 4/36 مورد در هر 100 هزار نفر به 54 مورد در هر 100 هزار نفر در سال 2005 افزایش یافته است. بنابراین محققان بر آن شدند تا به دنبال دلیل و درمان مناسب برای آن باشند.

 

 

به گزارش سرویس بهداشت و درمان خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) واحد علوم پزشکی ایران

طبق این گزارش، آرتروز روماتیسمی یک بیماری التهابی است که همه سیستم‌های بدن را تحت تاثیر قرار می دهد. این بیماری موجب درد، عرق کردن، آبریزش بینی و از دست دادن تحرک در مفاصل می‌شود.

 

 

 

براساس این گزارش، محققان با مطالعه روی این بیماری دریافتند: نوشیدن چای این بیماری را در زنان یائسه افزایش می‌دهد.

 

 

 

 

بر این اساس، محققان مطالعه‌ای روی 76 هزار زن 50 تا 79 ساله به انجام رساندند و دریافتند: نوشیدن چای در هر مقدار احتمال توسعه آرتروز روماتیسمی را تا 40 درصد افزایش می‌دهد و این در حالی است که زمانی که بیش از 4 فنجان در روز چای مصرف می‌کنند، این خطر را تا 70 درصد افزایش می‌دهند.

 

 

 

همچنین مشخص شد: قهوه هیچ تاثیر خاصی در این افراد در خصوص توسعه آرتروز ندارد.

 

 

 

در این رابطه محققان اظهار داشتند: تحقیق در خصوص نوع چای و روش تهیه آن به اجرا نرسیده و احتمال دارد، این عوامل نیز در بروز آرتروز موثر باشند که نیاز به مطالعات بیشتری در این زمینه است.

 

منبع : وبسایت   

گرداوری سایت سونا سلامتی 


:: برچسب‌ها: درمان, سال