وبسایت گروه سوناسازان Art Persian building sauna فن و هنر ایران زمین www.healthsauna.ir
 
 
WWW.HEALTHSAUNA.IR
پیغام مدیر :
با سلام خدمت شما بازديدكننده گرامي ، به سایت گروه سوناسازان خوش آمدید جهت تماس با ما به شماره 09123240237 تماس بفرمایید . لطفا براي هرچه بهتر شدن مطالب اين وب سایت ، ما را از نظرات و پيشنهادات خود آگاه سازيد و به ما را در بهتر شدن كيفيت مطالب ياري کنید.
 
 
ساعت : ٦:۳۱ ‎ب.ظ
نویسنده : { فربد حیدری } Farbod Heidari
نظرات

معمار : لوئی کان

گالری هنر دانشگاه ییل / لوئی کان

مکان: نیوهون، کانتیکت

 

سال ساخت: ۱۹۵۱- ۱۹۵۳

 


لوئی کان یکی از محترم ترین معماران قرن بیستم؛ او علاوه بر مهندسی به پیمانکاری نیز می پرداخت و این امکان طرح های ابتکاری را به او می داد.

 

یکی از معروفترین سازه ها و اولین ماموریت قابل توجه لویی کان از گالری هنر دانشگاه ییل در نیوهون، کانتیکت بود؛ زمانی که او بازدیدی منتقدانه از دانشکده معماری دانشگاه ییل به عنوان اولین از سه موزه های هنر طراحی و ساخته شده، داشت.

 

با استفاده از این، لوئی کان قادر بود تا ایده هایی را کشف کند ، او به تعریف دوباره معماری پرداخت و این ساختمان به عنوان یک نقطه عطف بسیار مهمی در تاریخ معماری موزه در آمریکا شد.

 

این نمایشگاه، هنری است که توسط مورخان مطرح شده به عنوان پاسخگویی به خواسته کان برای بنای یادبود جدید پس از جنگ جهانی دوم بنا شد.

 

دیوارهای تو خالی خارجی محوطه دانشگاهلی در برابر پس زمینه نئو گوتیک دانشگاه خود را به نمایش می گذارد. آشکار است در این ساختار، کان، به طور معمول نسبت به بزرگ کردن بافت آجر و بتن گرایش داشته و از سطوح به صورت صفحاتی تصفیه شده و بکر استفاده کرده است مانند پنجره های بزرگ شیشه ای از این ساختمان که به زیبایی توسط فولاد خط کشی شده اند.

 

برجسته ترین ویژگی این ساختمان قاب چهار ضلعی توخالی بتنی است که مسیر عبور لوله هاست. خطوط بیرونی پلکان در مرکز منعکس کننده الگوی مثلث بوده و عملکرد آن به عنوان مجسمه سازی در مرکز فضای گالری است.

 

اخیرا گالری هنری سه ساله شده و ۴۴میلیون دلار هزینه نوسازی برای آن صرف شده است.

 

ستودنی ترین جنبه از نوسازی، جایگزینی اثر دیوارهای پنجره ای ساختمان با سیستم جدید به عنوان دیوار اصلی با ضعف تکنولژی است. فضای باز گالری ها و حیاط بیرونی در نوسازی دوباره قرار گرفته ولی لابی در طبقه اول به سالن رسانه ها تبدیل شده است.

 

منبع : مرجع معماری

گرداوری سایت جامع پیمانکاران

 


:: برچسب‌ها: لوئی کان, گالری, هنر, معمار